Clement Lenglet kjøpt av Barcelona

536
Ny i Barcelona: Clement Lenglet. Bilde: Эдгар Брещанов, Wikimedia.

FC Barcelona har signert Clement Lenglet. Den franske forsvarsspilleren kommer fra Sevilla, og koster nesten 36 millioner euro. Den spanske seriemesteren har bekreftet overgangen på sin hjemmeside.

Barcelona benytter seg av 23-åringens klausul som ligger på 35,9 millioner euro. «Barca» hadde prøvd å forhandle seg til en bedre pris, men lyktes ikke med det.

Franskmannens kontrakt varer fram til juni 2023. Hans utkjøpsklausul i Barcelona ligger på 300 millioner euro.

Lenglet begynte sin profesjonelle karriere i Nancy, før han gikk til Sevilla i januar 2017. I den spanske serien har han så langt spilt 52 kamper, og scoret tre mål. I Barcelona møter Lenglet blant annet på sine landsmenn Samuel Umtiti, Lucas Digne og Ousmane Dembele.

- Annonse -

Lenglet er Barcelonas andre nysignering denne sommeren. Tidligere hadde allerede brasilianeren Arthur Melo signert for klubben.

Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

- Annonse -