Bayern Münchens trener Niko Kovac har bekreftet at Jerome Boateng ikke forlater klubben i dette overgangsvinduet. Juan Bernat, derimot, er på vei til Paris St. Germain.
– Han er en midtstopper i verdensklasse og fullstendig proff. Han er her nå og han blir her, sa Kovac på fredag.
Rundt Boateng hadde det oppstått en del rykter i løpet av sommeren. Både Paris St. Germain og Manchester United var interesserte i den tyske landslagsspilleren. Boateng har påpekt at han kan tenke seg en ny utfordring, men at han også er fornøyd i Bayern. Nå fortsetter 29-åringen karrièren i München.
Juan Bernat, derimot, er på vei til Paris. Paris-treneren Thomas Tuchel har bekreftet at venstrebekken er på legesjekk i den franske hovedstaden. Spanjolen kommer dermed til å slutte seg til Paris St. Germain.
Utenom Bernat kommer ingen andre spillere til å forlate Bayern.
– Vi kommer ikke til å selge noen flere spillere. Dette har vi blitt enige om i går, sa Kovac.
Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport
Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.