Spansk media: Dembélé blir værende i Barcelona

284

FC Barcelona ønsker å hente inn flere offensive stjerner i sommer, men det vil ikke være på bekostningen av fjorårets stor kjøp Ousmane Dembélé.

Det første året til Ousmane Dembele var preget av mye skader, for mannen som ble kjøpt fra Borussia Dortmund for  £ 780 millioner. Nå skriver den spanske avisen Mundo Deportivo at spilleren vil fortsette i den spanske storklubben. Dembélé kom tilbake fra sin skade i januar i år, men sliter med å komme inn i laget. Angriperen fikk  bare 23 kamper og fire mål spredt over alle turneringer i fjor, og det har ført til rykter om at han kanskje kan selges igjen i sommer.

Spesielt franskmannen har vært knyttet til Barcelonas interesse for Chelsea-stjernene Eden Hazard og Willian. Dembélé var ment å bli brukt som en del av en større byttehandel, men ideen er nå å skrinlagt ifølge avisen. Barcelona håper at spilleren vil forbedre seg i sin andre sesong i La Liga og ha tålmodighet nok.

 

Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

- Annonse -

- Annonse -