Wolfsburg-spiller har vært fraværende i 22 dager

365

Egentlig spiller Kaylen Hinds ingen stor rolle i VfL Wolfsburg. Likevel har engelskmannen i de siste tre ukene fått en del oppmerksomhet i klubben. Grunnen til dette: Han har vært fraværende fra treninger i over tre uker uten klubbens tillatelse, og oppholder seg i England.

Siden Hinds kom til Tyskland for ett år siden, har 20-åringen ikke sørget for mange positive overskrifter. For Wolfsburg har han spilt én kamp i Bundesliga (0-3 mot Dortmund). I vinter ble han lånt ut til Fürth, som kjempet om å overleve i 2. Bundesliga. I Fürth spilte Hinds ikke et eneste minutt.

Etter at han hadde kommet tilbake til Wolfsburg, ønsket klubben å selge ham. I stedet for å vise seg fram for potensielle interessenter, har Hinds tilbrakt de siste tre ukene i England. Klubben meddeler at Hinds har mistet passet sitt og ikke har klart å skaffe en erstatning.

– Han ødelegger bare for seg selv, det er det verste. For klubben er det selvfølgelig heller ikke bra. Jeg antar at han kommer tilbake, det burde han gjøre. Alt annet får vi se da, sier Wolfsburgs trener Bruno Labbadia.

- Annonse -

Hinds’ kontrakt i Wolfsburg varer til 2020. Engelskmannen vil få en stor bot av klubben.

Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

- Annonse -