Amazon har fått rettigheten til Premier League fra 2019

535

Den amerikanske netthandelgiganten Amazon har fått tildelt rettighetene til å vise en rekke Premier League kamper fra 2019.

Ryktene rundt flere aktører på markedet rundt rettighetene til europeisk toppfotball, har nå fått bein å stå på. Nå skal den amerikanske netthandelgiganten Amazon vise en rekke Premier League kamper fra 2019. Nytt er også at inntektene fra TV-rettigheter utenfor de britiske øyer ikke skal deles likt mellom de 20 PL-klubbene. Fra og med 2019 vil klubbene som gjør det best på tabellen stikke av med mest.

Ifølge BBC skal de vise omlag 20 kamper i løpet av de neste tre årene. Selskapet har kjøpt rettighetene til to fulle serierunder for tre sesonger med start i 2019. Det gir 60 kamper totalt. Amazon som de fleste kjenner til har utvidet sitt tilbud via stream. Fra før av viser netthandelgiganten Tennis og Amerikansk fotball.

Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

- Annonse -


- Annonse -