Aurier:- Langer ut mot Paris Saint-Germain

313

Tottehams nye høyreback Serge Aurier er ikke fornøyd med behandlingen han fikk hos den franske gigantklubben Paris Saint-Germain.

På Deadline Day hentet Tottenham den raske høyrebacken Serge Aurier i fra PSG. Aurier, som har signert en fem års avtale med Tottenham, langer nå ut mot PSG etter overgangen til Premier League-klubben.

– Jeg ville prøve et annet liv enn PSG fordi de ikke respekterer mine verdier. De bidro heller til å snakke om det som skjedde utenfor banen og glemte hvor god jeg har vært for laget, sier Aurier, ifølge flere britiske medier og fortsetter:
– Jeg var den viktigste forsvarsspilleren i Ligue 1 fra 2013 til nå, og jeg vant ni trofeer med PSG. Det var viktigere ting i min karrieren enn det som skjedde utenfor banen.
De tilbudet meg en forlengelse av kontrakten, men jeg kunne ikke akseptere det, og vil bytte til Tottenham i stedet, sier Aurier. Tottenham betalte  £ 23 millioner, 186 millioner kroner for Serge Aurier. Dermed blir 24-åringen klubbens femte dyreste signering noensinne.

Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

- Annonse -


- Annonse -