Barcelona er ivrige etter å forsterke laget denne sommeren. De leder så langt denne sesongen 2 poeng foran erkerival Real Madrid. Og skal være svært interessert i to av Juventus sine spillere. De to det er snakk om er høyreback Mattia De Sciglio og midtbanespiller Miralem Pjanic.
Juventus skal være interessert i overgangen men forlanger 10 millioner euro får den italienske backen. Barcelona vil prøve å bli kvitt Semedo i sommerens marked før italieneren kommer til klubben. En bytteavtale er også noe som begge parter muligens er interesserte i. Den 27 år gamle backen står så langt denne sesongen med 12 kamper for start i alle turneringer.
Les også: Serie A planlegger oppstart
Men det er ikke den eneste spilleren fra Juventus som Barcelona sikler etter, de har også opprettet kontakt over en annen Juventus-spiller, nemlig midtbanespiller Miralem Pjanic. Den 29 år gamle Bosnieren står ifølge transfermarkt.com med en prislapp rundt 50 millioner euro. Han står så langt denne sesongen med 32 kamper fra start i alle turneringer og har bokført 3 mål og 4 målgivende.
Les også: Scholes avslører: Disse fire stjernene hadde ingen problemer med å motsi Sir Alex Ferguson
Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport
Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.