Bristol City med stø kurs for Championship

198
Championship logo

Bristol City med stø kurs for Championship

Tirsdag kveld tok Bristol City i mot Peteborough hjemme på Ashton Gate. Etter lørdagens bitre 3-1 tap for Sheffield United så måtte ligalederne rette opp igjen noe av inntrykket, noe de greide greit. Etter scoringer av Aden Flint og Kieran Agard kunne Bristol City innkassere en 2-0 seier mot Darren Fergusons gutter. Etter tirsdagens seier har Bristol City nå en luke på syv poeng ned til play-off, og sjansene for opprykk fra League One virker bare større og større.

Tirsdag kveld spilte også Milton Keynes Dons borte mot Colchester United. Med seier kunne de klatre forbi Swindon, og opp på 2.plass på tabellen i League One. Toppscorer for klubben Bamidele Alli ble matchvinner og sørget for at Dons kunne dra hjem med en 1-0 seier og tre poeng. Dons innehar nå den siste plassen som gir direkte opprykk, to poeng foran Swindon med en kamp mer spilt.

Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

- Annonse -

- Annonse -