Barcelona-trener Ernesto Valverde har sagt at Ousmane Dembele ikke blir spilleklar til El Clasico, selv om spilleren er tilbake i trening.
Ousmane Dembele som i sommer ble hentet til FC Barcelona fra Borussia Dortmund, har ennå ikke fått spilt så mye for de spanske serielederne, for etter bare tre kamper pådro han seg en skadet i kampen mot Getafe tilbake i september. Men nå har franskmannen begynt å trene for fullt igjen denne uken, men Valverde sier at han ikke vil være klar før ut i januar, da klubben ikke vil ta noen sjanser. – Det vil ikke være noe bra for ham å la ham begynne å spille kamper allerede. Det er for mye risiko. Vår idé er å få ham spilleklar i januar. Barcelonas andre franskmann, Samuel Umtiti, er også skadet, og Ernesto Valverde må derfor velge mellom Mascherano eller Vermalen som stopper sammen med Pique.
Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport
Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.