Deportivo La Coruna har sparket Pepe Mel som trener for klubben. Etter hjemmetapet mot Girona mandag kveld, ble det slutt for Mel etter åtte måneder i klubben.
Mel klarte å holde Deportivo La Coruna i La Liga sist sesong, men klubben er igjen i trøbbel og etter 1-2 tapet mot det ferske elitelaget Girona (tok sin første borteseier) er laget på 16. plass, bare to poeng på trygg grunn.
Deportivo La Coruna melder i en pressemelding at Cristobal Parralo som er trener for RC Deportivo Fabril, klubbens ungdomslag, skal ta over ut sesongen.
Allerede etter ni serierunder er det fire trenere som har sluttet i La Liga. Luis Zubeldia og Fran Escriba er sparket i henholdsvis Alaves og Villarreal, mens Manuel Marquez sluttet i Las Palmas etter bare seks kamper som trener.
Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport
Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.