Partizan Beograd lå godt an til å ta seg videre i Europa League. De møtte Augsburg i den siste og avgjørende kampen torsdag, og måtte unngå å tape med to mål for å gå videre. I det 89. minutt scoret Raul Bobadilla for tyskerne og sikret 3-1-seier, og dermed røk laget fra Serbias hovedstad ut av turneringen.
Da fikk styret i klubben nok. Lager er også på fjerdeplass i ligaen, hele 24 poeng bak Crvena Zvezda i den serbiske ligaen.
«Hele styret ga seg etter tapet, og jeg vil nå lede klubben fram til et nytt valg i løpet av 30 dager,» sier General manager Milos Vazura til nyhetsbyrået Tanjug.
«Det er vanskelige tider for Partizan, for vi har hatt alt vårt håp i Europa etter en svak sesongen i ligaen,» sier Vazura.
«Vi vil ikke skylde på spillerne, men hadde de tatt seg videre ville ikke styret ha trukket seg,» sier han videre.
Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport
Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.