Alta-trener Vidar Johnsen følger spent med på utviklingen rundt PostNord-ligaene og når de får spille treningskamper igjen.
-Det er litt spennende. Jeg sitter med en liten klump i magen på vegne av spillerne og jobben min. Vi er arbeidstakere og dette er noe man følger med spenning, sier Vidar Johnsen til Fotballnerd.no.
Fire av Viken-klubbene får fortsatt ikke trene. De fire klubbene er: Asker, Bærum, Moss og Eidsvold Turn. Opprettholdes treningsforbudet kan det spøke med en oppstart som planlagt 5. juni i PostNord-ligaene.
-Jeg håper det ordner seg for Viken-klubbene, sier Johnsen.
Han synes også det er kjedelig at PostNord-klubbene ikke får spille treningskamper.
-Vi kan trene og trene, men det er kamper vi sikter og trakter etter. Det nærmer seg en måned før seriestarten og vi må ha noe å se fram til. Vi har ikke noe å se fram til og det er noe eget å se fram til en kamp. Vi håper det kommer noen løsninger, sier Vidar Johnsen.
Les også: – Ikke overraskende, sier PostNord-klubbene
Les også: Regjeringen åpner for treningskamper
Norsk fotball diskuterer du i Facebook-gruppen: Vi som følger norsk fotball
Fotball diskuterer du også i Facebook-gruppen: Vi som elsker fotball
Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport
Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.