Etter å ha forlatt Al-Ettifaq i Saudi-Arabia, kan Steven Gerrard nå være på vei tilbake til en stor trenerrolle.
Veien åpnes for Gerrard
Steven Gerrard står for øyeblikket uten jobb etter en skuffende periode i Al-Ettifaq, der han hentet flere Premier League-spillere, men uten å lykkes. Nå ser det imidlertid ut til at muligheten for en stor trenerjobb igjen åpner seg.
Les også: – Manchester United reddet av VAR-feil
Rangers sparker Philippe Clement
Søndag kveld bekreftet Rangers at Philippe Clement har fått sparken som følge av skuffende resultater. Gerrard har den siste tiden blitt koblet til stillingen, og Liverpool Echo rapporterer at han igjen vurderes som en kandidat til jobben.
Les også: Mohamed Salah slår seks rekorder mot Manchester City
Tidligere suksess i Rangers
Gerrard ledet Rangers til seriegull i sin siste hele sesong, der klubben gikk ubeseiret og endelig klarte å vippe rivalen Celtic av tronen. Celtic ble dermed nektet sin tiende ligatriumf på rad.
Les også: Vilt: Bookmaker utbetaler allerede på Liverpool-gull
Ikke den eneste kandidaten
Barry Ferguson nevnes også som en potensiell kandidat til den ledige jobben i Rangers.
Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport
Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.