Utnyttet sjelden sjanse – satte opp Cavani to ganger da Neymar applauderte fra VIP-boksen

304

Paris St. Germain vant 3-0 mot Nice fredag kveld, uten Neymar på banen etter at han ble utvist mot Marseille (2-2) sist helg.

Men PSG har kvalitet i bakhånd. Angel Di Maria fikk en sjelden sjanse, og viste hvilken konkurranse det er om plassene i PSG-angrepet med to målgivende pasninger i kampen.

Ikke uventet scoret Edinson Cavani to ganger. Begge ble assistert av Di Maria. Først allerede etter tre minutter på et frispark som Cavani headet inn, så 2-0 da Di Maria spilte fri den uruguayanske måljegeren.

PSG dominerte kampen og burde scoret flere mål, men i andre omgang fikk de kun et etter et selvmål av Dante.

- Annonse -

Fem minutter før slutt ble Cavani tatt av banen til stående ovasjoner fra tribunene – og med applaus fra Neymar i VIP-boksen.

Nice, som ble nummer tre i fjor, er helt nede på 14. plass og har hatt en svak sesongstart. PSG på sin side seiler avgårde og har tatt 29 poeng på 11 kamper og leder med sju poeng på Monaco. Laget fra fyrstedømmet møter Bordeaux på bortebane lørdag.

 

Fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker fotball
Engelsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger engelsk fotball
Norsk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger norsk fotball
Tysk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger tysk fotball
Spansk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger spansk fotball
Italiensk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger italiensk fotball
Fransk fotball diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som følger fransk fotball
Sport diskuterer du i vår FB-gruppe: Vi som elsker sport

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

- Annonse -